Röportaj: Residorm Kırıkkale Yurt Müdür Yardımcısı Abdullah Tüysüz

O gerçek bir Kırıkkaleli. 🙂 Residorm Kırıkkale kurulduğu günden beri aramızda. Muhasebe Uzmanı olarak başladığı görevini Yurt Müdür Yardımcısı olarak başarılı bir şekilde devam ettiriyor.

Sizi tanımayan öğrencilerimiz için kısaca kendinizi tanıtır mısınız?
Kırıkkaleli, evli ve 2 kız babasıyım. 9 yıllık hizmet sektörü hayatımın 5 senesini dershane muhasebe müdürü, kafeterya ve Restoran müdürü olarak geçirdim. 4 senesi ve devamı ise Residorm muhasebe uzmanlığı ve şu anki görevim olan yurt müdür yardımcılığı olarak devam etmekte. Özel yaşantımda ise fırsat bulduğum her an yürüyüş yaparak vakit geçirmeyi severim.

Residorm markasını nasıl tanımlarsınız?
Residorm Öğrenci Yurdu, sloganında olduğu gibi bizim yerimiz. Öğrencinin konaklama ve eğitim hayatını daha kaliteli ve başarılı geçirebileceği bir ortam olarak yola çıkılmış dev bir proje. Residorm güven veren bir marka. Hem öğrenciye hem veliye hem de üniversiteye hizmet veren bir kuruluşuz.

Residorm’da günleriniz nasıl geçiyor, neler yapıyorsunuz?
Öğrencilerimizin günaydını ile güne başlayıp, iyi akşamlar demesiyle bitiriyoruz. Aradaki zamanın nasıl geçtiğini bilmeden, nasıl daha güzel hizmet verebiliriz, memnuniyet oranını nasıl yükseltebiliriz düşüncesindeyiz. Bir önceki gün alınan öğrenci taleplerinin çözümlenmiş olup olmadığı kontrol edilir. İş akışına göre günü tamamlarız. Öğrenci yaşantısı hareketli ve canlı bir ortam olduğu için öğrencilere ayak uydurarak günü tamamlıyoruz.

Bu kadar kalabalık ve genç bir kitleyle sürekli iletişim halinde olmak nasıl bir duygu? Zorlandığınız zamanlar oluyor mu?
Sürekli tempo içerisinde öğrencilerle iç içe olduğumuz için onlardan biriymiş gibi olduk. Onların üzüntülerini, sevinçlerini birlikte yaşıyoruz. Tabii ki zorlandığımız zamanlar oluyor. Çünkü genç bir kitleye hizmet veriyoruz. Bunun zorluklarını da göğüslemeye çalışıyoruz.

Yaptığınız işi sevmenize neden olan en önemli etken nedir?
Yaptığım işi sevmeme neden olan en önemli etken gençlerdir. Çünkü iş hayatıma gençlerin üniversiteye hazırlanması ile başladım, üniversiteyi kazanan gençlerle devam ediyorum. Hep hedefi olan insanlarla ilgilenmek benim de hedeflerimi yüksek tutuyor.

Öğrencilerinize vermek istediğiniz en önemli tavsiye ne olurdu?
Öğrencilere vermek isteğim en güzel tavsiye ellerindeki bu imkanları en güzel şekilde değerlendirip hedeflerine ulaşmaları ve okul sonrası asıl hayata hep 1-0 galip başlamaları.

Sene içerisinde öğrencilerimizi Residorm’da neler bekliyor?
Öğrencilerimizin sosyal alanlarda daha etkin vakit geçirebilmeleri için projeler, halk eğitim iş birliği ile sertifikalı kurslar, eğlenceli partiler, kulüpler ve daha fazlası öğrencilerimizi bekliyor.

Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Öğrencilerimize burası sizin eviniz diyorum. Umarım başarılı, mutlu, sağlıklı bir yıl geçiririz. En güzel anıların Residorm’da geçmesi dileğiyle.

Residorm, 29 Kasım 2016